Meist

Nonna - Puree chefPurée… mmm supid, salatid, smuutid, ahjuroad, ja pagaritooted, mis valmivad hoole ja armastusega.

Purée on ema Nonna ja tütar Inga. Aastal 2018 otsustasime jätkata seda tervisebaari, et Rotermannis oleks endiselt koht, kus maitsvat kodust kokakunsti mekkida saaks.

Peame alustama sellest, et meie rikkalikus armeenia kultuuris on toiduvalmistamise oskus jätkuvalt suure au sees. Ema Nonna tehtud road on menukid, mis pere õhtul laua äärde kokku toovad. Ja mitte ainult: meie sünnipäevade ja muude ürituste tõmbenumber on ikka olnud heldelt lookas söögilaud, kus peolised kõigel hea maitsta lasevad.

Kui aga lapsed suureks kasvasid ja kodust lahkusid, ei olnud korraga enam kellelegi pakkuda neid maitseelamusi. Sellest oli kahju. Siis tuligi idee avada emale väike hubane kohvik, kus tal igapäevaselt külalised võiksid käia. Kes omakorda saaksid kogeda seda hõrku maailma, milles me õega üles kasvasime.

Miks teha just tervisebaari? Sellepärast, et see põnev valdkond kutsub leidlik olema. Emale, kes on harjunud liharikka armeenia köögiga, on taimetoit heaks väljakutseks, millele loominguliselt läheneda. Tervisest pakatav toit ei pea olema maitsetu ja lahja. Ürtide ja maitsetaimede osav kasutamine annab hoopis suupärasema tulemuse. Seega, meie märksõnadeks on külluslik, aus, kodune ja tervislik toit, mis oma peamiselt taimsele päritolule vaatamata on tõhus kehakinnitus ka põhjamaisel laiuskraadil.

Tere tulemast meile külla!